مقالات

تجارت رسمی سکس در جمهوری اسلامی، شکوه میرزادگی

این روزها مطالبی در ارتباط با رفت و آمد توریست ها به «خانه های عفاف» در شهرهای عمدتا زیارتی فاش و در برخی نشریات بازتاب داشته که نشان از فاجعه ی دیگری ست که انقلاب اسلامی بر سر ایران و ایرانی آورده است.


Continue reading

ضرورت اتحاد نیروهای پراکنده اپوزیسیون ایران برای سرنگونی جمهوری اسلامی( 3)، دکتر گلمراد مرادی

کنفرانس دوم شورای دمکراسی خواهان ایران در کلن آلمان فدرال، در روزهای 14 و 15 جولای سال 2018 میلادی باموفقیت بر گزار شد و با موفقیت دلخواه پایان یافت.

golmorad_moradi
Continue reading

جوانان انتحاری، هرگز رنگ حوریان بهشتی را بچشم نمی بینند!! ، دکتر گلمراد مرادی

(1)   این جمله فوق را من ازخود نمی گویم، بلکه سند برای آن دارم، خودپیامبر اسلام و سند زنده ازخود همین آیت الله ها برای مثال، آیت الله عظما مکارم شیرازی

golmorad-moradi-0

دکتر گلمراد مرادی

Continue reading

مادر یکی از اندامان کنونی و پیشمرگەی قدیم حزب دموکرات کردستان ایران در شهر کرماشان دنیا را وداع گفت، اردلان بهروزی

در اوایل سال های ٥٨.خ رژیم ددمنش اسلامی ایران در اکثریت جغرافیای کوردستان به شیوه های گوناگون جنگ و کشتار را بر علیه مردم کورد آغاز کرده بود


Continue reading

نبوغ و استعداد و بهره گیری از آنها به سودجوامع بشری یافقط برای خود؟!، دکتر گلمراد مرادی

(1) در اینجا با اطمینان اکثر خوانندگان ارجمند با واژه های “نبوغ و استعداد” آشنائی دارند و بنده کم ترین لزومی می بینم، برای اکثر این عزیزان توضیح دهم.

golmurad-murdi Continue reading

کنگره راسان، کنگره تغییر و نوآوری، البرز روئین‌تن

حزب دمکرات کوردستان ایران نقش بسزایی در مبارزات خلق کورد ایفا کرده و تاریخ مبارزاتی حزب به نوعی با تاریخ مبارزه ملت کارد عجین گردیده که جدا کردن این دو از هم غیر ممکن به نظر می‌رسد.

Continue reading

مذهب بخشی از فرهنگ است و باید جنبه های بی آزار آن را حفظ کرد، دکتر گلمراد مرادی

(1) حدود دو سال پیش مقاله ای دررابطه با فرهنگ و ادیان نوشتم و منتشر کردم. بنظر من هرچه در این زمینه قلم زده شود هنوز هم کم است.

golmorad-moradi-0

دکتر گلمراد مرادی

Continue reading

اردوغان، گام بە گام در مسیر خمینی، حسن ماوەرانی

در سال ١٩٧٩خمینی با تبلیغات مهندسی شدە توسط رسانەهای فارسی زبان کشورهای غربی، بویژە بی بی سی، با وەعدەهای آزادی و دموکراسی و ایجاد رفاە اجتماعی با تکیە بر جنبەهای عوامفریبانەی شریعتمداران تشیع صفوی، سوار بر موج انقلاب شد

hassan-mawerani-0 Continue reading

آزادی یواشکی چهار شنبه های سفید و مسیح علی نژاد(1)، دکتر گلمراد مرادی

 مسیح علی نژاد را من درسازمان ملل بخش حقوق بشردر ژنو سالهای پیش ملاقات کردم که گویا سازمان حقوق بشر سوید ویند اتریش به رهبری دکترحسن نایب هاشم اورا دعوت کرده بود.

Continue reading

برنامه صفحه آخر؛ از دزدی‌های میلیاردی حکومتی تا قطع دست دزد گوسفند

برنامه صفحه آخر جمعه ششم بهمن به برخورد دوگانه جمهوری اسلامی با دزدی و فساد، قطع دست دزدان خرده پا و آسان گیری دزدی های میلیاردی به همراه فساد ریشه دوانده در دستگاههای حاکمیتی اختصاص داشت.

Continue reading

سخنی با مردم یارسان خارج و داخل کشور و بویژه قشر جوان، دکتر گلمراد مرادی

اجازه دهید بادعوت ازطرف حزب کنگره ملت کرد به بروکسل در پارلامان اروپا آغاز کنم. پنجشنبه 11 ژانویه 2018 جلسەای در پارلمان اروپا درباره وضع کنونی ملیتهای ایران بود

golmorad-moradi-0

دکتر گلمراد مرادی

Continue reading

بی بی سی: اختلاف نظر شدید در شورای امنیت بر سر اعتراضات ایران

جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره ناآرامی‌های روزهای گذشته در ایران با حمایت نیکی هیلی، نماینده آمریکا از معترضان ناآرامی‌های اخیر در این کشور آغاز شد اما با انتقاد از خانم هیلی به علت طرح این موضوع در شورای امنیت پایان یافت.

Continue reading

نامه ای بس کوتا و سر گشاده به آیت الله سید علی خامنه ای، دکتر گلمراد مرادی

(1)  رهبر فعلی ایران آقای آیت الله سیدعلی خامنه ای، برشما پوشیده نیست که بنا به گفته سی. ان. ان. کارمندان ایرانی و با شهامت، بانک های مالزیائی افشاء کرده اند که سران رژیم درسایه اسلام علی و شما در حال چاپیدن مملکت هستند

golmorad-moradi-0

دکتر گلمراد مرادی

Continue reading

بى‌اعتبار کردن اعتراضات مردمى، تاکتيک تازه‌ى مدافعان پنهان جمهورى جهالت اسلامى، رضا علامه‌زاده

آنان که مشوق حضور مخالفان جمهورى اسلامى نه تنها در راى‌گيرى‌هاى رنگ‌باخته‌ى حکومت مذهبى ايران بلکه حتى در مراسم تشييع جنازه‌ى هاشمی رفسنجانی، به صرف اختلاف منافعنش با سيدعلى خامنه‌اى بودند

رضا علامه‌زاده

Continue reading

حملهء‌ دولت عراق به‌ رفراندم اقلیم کردستان عراق و موضعگیری آقایان (یوسف اردلان) – (هێمن سیدی) و (سعید افشار)، سەعی سقزی

در ماه‌ نوامبر سال 2017 در رادیو همبستگی مصاحبه‌ای توسط آقای (سعید افشار) مدیر رادیو با آقایان (هێمن سیدی) و (یوسف اردلان) در رابطه‌ با نتیجهء‌ رفراندم اقلیم کردستان عراق انجام گرفت، قسمتی از گفتهای آقای افشار چنین است:

سەعی سەقزی

Continue reading

بعد از مرگ آیت الله خامنه ای، احتمالا پایان جمهوری اسلامی درایرن است، دکتر گلمراد مرادی

این را اذهان عمومی خیلی با احتیاط و با احتمال می گوید که عمر جمهوری اسلامی در ایران، با مرگ آیت الله خامنه ای به پایان خود می رسد. اما من با یقین می گویم که چنین می شود،

golmorad-moradi-0 Continue reading

توافق ناشیانه: پول نقد دادیم،‌ چیزی نگرفتیم»؛ انتقاد شدید پرزیدنت ترامپ از توافق ایران

در آستانه ضرب الاجل ۱۵ اکتبر برای اعلام نظر رئیس جمهوری ایالات متحده درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای، پرزیدنت ترامپ چهارشنبه شب در یک گفتگوی تلویزیونی با فاکس نیوز به شدت بار دیگر از توافق دو سال پیش بین ایران و کشورهای پنج بعلاوه یک انتقاد کرد.

Continue reading

هیاهوی بزرگ ترکیە و اهرمهای لرزان فشار بر حکومت اقلیم کردستان

ترجمە از انگلیسی؛ جمیل احمدی، نویسندە؛ امبرین زمان، منبع؛ آل-منیتور

“چە زمانی مسعود بارزانی استعفا می دهد؟” این پرسش یحیا بوستان، روزنامه نگار طرفدار دولت در روزنامه انگلیسی صباح، نشان می دهد که ترکیه فشار علیه رییس اقلیم کردستان عراق را در مورد رفراندوم استقلال کردها [کردستان] که در 25 سپتامبر علیرغم اعتراضات ترکیه، بغداد، ایران و ایالات متحده، برگزار شد، افزایش دادە است.

Continue reading

جنوب کوردستان و محوریت مبارزاتی ملت کورد، البرز روئین‌تن

قدرت بالقوه جنبش آزادیخواهی کوردها در جنوب زاگرس باید به دینامیک حرکت جنبش کورد بدل شود. باید به جنوب زاگرس به عنوان “لوکوموتیو” یا قدرت بالقوه جنبش کوردستان نگریست، عاملی که نقش تعین کننده‌ای در جنبش کورد دارد و خواهد داشت. به همین خاطر این بخش از سرزمین‌مان باید محور رشد سیاسی و مبارزه‌خواهی باشد و نباید آنرا ضمیمه پنداشت، چرا که جنوب زاگرس فراتر از یک ضرورت، امری حیاتی نسبت به ملت کورد و جنبش برحق آن است.

albors-rointan Continue reading

ترامپ در نخستین سخنرانی سازمان ملل: رژیم ایران بیشتر از همه از مردم خود می‌ترسد

پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه در نخستین سخنرانی خود در نشست عمومی سازمان ملل، بخشی از سخنان خود را به رفتارهای رژیم ایران اختصاص داد و گفت جمهوری اسلامی ایران بیش از همه چیز از مردم خود می ترسد.

United States President Donald Trump speaks during the United Nations General Assembly at U.N. headquarters, Tuesday, Sept. 19, 2017. (AP Photo/Seth Wenig)

Continue reading

نشست اتحاد علیه ایران اتمی

آمریکا می گوید ایران با کمک به گروه هایی مثل حزب الله و حماس، در بی ثبات سازی منطقه نقش دارد و برنامه موشکی این کشور نقض قطعنامه شورای امنیت بعد از توافق هسته ای (برجام) است.

Continue reading

مسئله ی ناسیونالیسم و اسیمیلاسیون، استخدام معلم ازطرف آموزش وپرورش, دکتر گلمراد مرادی

باز هم بخشنامه ای، ازجانب وزارت آموزش و پرورش، این بار علنی و نه محرمانه! برای استخدام معلم صادر شد. مطمئنا این بخشنامه به آن گفته های “نغز” سران رژیم می پیوندد و در تاریخ ملتها خواهد ماند.

golmorad-moradi-0

Continue reading

تروریسم جهانی از سیاست ماسونی تا افراط گرایی مذهبی، عارف شیخ احمدی

شاید برایمان مفهوم ترور تازگی دارد، اما پدیده ای است كه به درازای تاریخ بشر وجود داشته است. از این دیدگاه، انسان موجودی فزونی خواه، برتری طلب و رقابت‌پیشه است و مجموعه این ویژگیهاست كه او را به كسب قدرت بیشتر و با استفاده از هر ابزار و عناوینی وادار می‌كندaref-shexahmadi001. Continue reading

از مهدی بازرگان تا محمد آسنگران، سەعی سەقزی

 آقای مهندس مهدی بازرگان یکی از مخالفین سیستم پادشاهی در ایران بود، بعد از سقوط سیستم پادشاهی پست نخست وزیری دولت موقت را زیر نظر (آیت الله‌ خمینی رهبر انقلاب اسلامی مردم ایران) عهده‌دار شدند. Continue reading

1 2 3 10
نوێترین بابەت و هەواڵ
ئارشیو