ترور و جنایت

آلمان دیپلمات ایرانی را رسما به جاسوسی و توطئه برای قتل متهم کرد

دادستانی فدرال آلمان روز چهارشنبه یک دیپلمات ایرانی را، که هفته گذشته در آن کشور در ارتباط با توطئه برای بمبگذاری در جریان گردهمایی یک گروه مخالف جمهوری اسلامی بازداشت شده بود، رسما به فعالیت به عنوان «جاسوس خارجی» و «توطئه برای قتل» متهم کرد.


Continue reading

دیدار برجامی ۴+۱ و ایران در غیاب آمریکا؛ هشدار مایک پمپئو: اروپا با ایران درباره تروریسم صحبت کند.

در آستانه دیدار وزیران خارجه سه قدرت اروپایی به همراه روسیه و چین در روز جمعه با همتای ایرانی خود در پایتخت اتریش برای توافق بر سر راه های نجان توافق هسته ای سال ۲۰۱۵، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا


Continue reading

مجلس کانادا سپاه پاسداران ایران را در لیست تروریستی قرار داد؛ رای نخست وزیر کانادا

مجلس عوام کانادا در یک رای گیری تازه خود علاوه بر اینکه از دولت این کشور خواست همه مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران را متوقف کند، تصویب کرد که نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی کانادا قرار بگیرد.


Continue reading

واکنش پرزیدنت ترامپ به افشاگری نتانیاهو: برای توافق واقعی با ایران مذاکره می‌کنیم

رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پس از سخنرانی نخست وزیر اسرائیل درباره برنامه هسته ای ایران، به این سخنرانی واکنش نشان داد و گفت اظهارات نتانیاهو درستی حرفهای من را نشان داد.

Continue reading

صدای امریکا: نشستی با موضوع نقش امپراطوری مالی خامنه‌ای در قاچاق مواد مخدر توسط حزب الله

نقش امپراطوری مالی آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در قاچاق مواد مخدر توسط حزب الله لبنان از جمله موضوعات مورد بحث در یک جلسه کارشناسی بنیاد دفاع از دموکراسی ها بود که دیروز در واشنگتن برگزار شد.

Continue reading

لیستی دزی مەلاکانی ئیران بڵاو کراوە لە ساڵی 2011 ( سی ان ان در سال ۲۰۱۱ میلادی لیست دارایی های نقد مقامات جمهوری اسلامی در بانک های جهان را منتشر کرده بود.)

لە مانگی مای 2011 تەلەویزیۆنی CNN ئەم لیستەیەی بڵاو کردۆتەوە و دەبێ ئێستا سەرمایەی ئەم دزانە زۆر لەمە زیادتر بێ.

Continue reading

چگونە از خمینی آخوند یک رهبر انقلاب ساختە شد!، حسن ماورانی

با گذشت حدود ٤٠ سال از انقڵاب مردم ایران بر علیە رژیم دیکتاتۆری شاە، بسیاری از حوادث و رویدادهای این انقڵاب توسط راویانی کە  متاسفانە خود در جریان این رویدادها نبودەاند و بر اساس برخی از مقالات روزنامەهای رسمی آن دوران تحلیلهایی ارائە میدهند، بە شیوەای غیر واقعی  بازگو میشوند.

hassan-mawerani-0 Continue reading

فیلمی خۆپێشاندانەکانی ئێران (فیلم؛ مشهد: اسلامو پله کردین/ مردم و ذله کردین)

بهزاران تن از مردم مشهد روز پنج شنبه در میدان شهدای این شهر در اعتراض به گرانی تظاهرات کردند.          

آنها شعار میدادند:  

اسلام و پله کردین.. مردمو ذله کردین

Continue reading

درخواست از دادگستری آمریکا برای اسناد توقف تحقیقات درباره فعالیت های حزب الله در دولت اوباما

صدای امریکا: پیشتر نشریه پولیتیکو از مدارکی خبر داد که دولت اوباما برای حفظ توافق هسته ای، چشم بر تحقیقاتی درباره حزب الله و نقش آن در مواد مخدر بسته است.

Continue reading

هشدار دختر یک فعال ایرانی کشته‌شده، به ایرانیان خارج از کشور

در حالیکه اطلاعات جدیدی در پرونده قتل یک فعال سیاسی ضد جمهوری اسلامی ایران داده نشده است، دختر او قتل او را یک ترور سیاسی نامیده و به فعالان ایرانی خارج از کشور هشدار داده است.

«احمد مولا نیسی» فعال عرب ضد جمهوری اسلامی ایران، ماه پیش در هلند کشته شد

Continue reading

تجاوز زنان و دختران مسافر در مسیر فرودگاه/ شکایت نکردن از ترس آبرو،جنایتکاران را جسور می کند

 ایران نوشت: شامگاه 31 مرداد ماه زن 30 ساله که پزشک متخصص زنان و زایمان بود با پریشانی و آشفته حالی خود را به پلیس فرودگاه مهرآباد رساند و پرده از اقدام شوم راننده جوان یک خودروی پژو 405 برداشت.

Continue reading

اسما جهانگیر: ایران به اعدام، فشار بر رسانه‌ها و فعالان مدنی ادامه می‌دهد

گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل برای ایران می گوید هرچند در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی وضعیت حقوق بشر در ایران بهبود نسبی داشته اما هنوز موارد مهم نقض حقوق بشر در ایران وجود دارد.

Continue reading

عفو بین‌الملل: ایران تخریب گورهای اعدام شدگان ۶۷ در اهواز را متوقف کند

عکس: انباشت نخاله در مقابل سازه سیمانی نشان دهنده گور دسته جمعی اعدام شدگان ۶۷ در اهواز

در حالی که عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست که تخریب گوردسته جمعی اعدام شدگان سال ۶۷ در اهواز را متوقف کند، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران نیز به این موضوع واکنش نشان داده است.

در این بیانیه که روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور در وبسایت سازمان عفو بین‌الملل منتشر شده، آمده است که این سازمان کمپینی به منظور ترغیب مقامات جمهوری اسلامی به توقف این تخریب به راه انداخته است.

ساخت و ساز در نزدیکی محل دفن این اعدام شدگان ماهها پیش آغاز شد اما تصاویر ویدئویی که به تازگی گرفته شده نشان می‌دهد که گور دسته جمعی اعدام شدگان سال ۱۳۶۷ به تدریج در حال مدفون شدن زیر نخاله‌های ساختمانی ناشی از ساخت و ساز است.

عفو بین‌الملل می‌گوید تخریب این گورهای دسته جمعی شواهد قانونی حیاتی درباره کشتارهای سال ۶۷ را از بین می‌برد و حق خانواده‌‌های اعدام شدگان درباره کشف حقیقت را پایمال می‌کند.

فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات و دفاع بخش خاورمیانه عفو بین‌الملل در این باره گفت: «مقامات جمهوری اسلامی به جای تخریب این گورهای دسته جمعی با ریختن زباله و نخاله روی آنها و تحمیل عذاب بیشتر به خانواده‌های این کشته شدگان، باید با حفظ این شواهد به وظیقه خود برای فراهم کردن امکان تحقیق درباره اعدام‌های دسته جمعی عمل کند.

عفو بین‌الملل از شهروندان خواسته است تا با فرستادن نامه به شورای شهر اهواز برای توقف تخریب گورهای دسته جمعی، به کمپین این سازمان بپیوندند.

از سوی دیگر عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران نیز در گزارش خود به تخریب این گورها اشاره کرده و نوشته است که هدف نهایی از ساخت و ساز در محل این گورهای، تخریب سازه بتونی نشان دهنده محل گورها و ایجاد فضای سبز در آن محل است.

خرداد ماه گذشته نیز عفو بین‌الملل و نهاد عدالت برای ایران در اطلاعیه‌ای مشترک از تخریب گور دسته جمعی در اهواز که گفته می شود دستکم ۴۴ نفر اعدامی تابستان ۱۳۶۷ در آنجا دفن شده اند، ابراز نگرانی کردند.

 

 

تصویری از گردهمایی خانواده های اعدام شدگان سال ۶۷ بر مزار آنها در گورستان خاوران در شرق تهران.

  

«عاصمه جهانگیر» گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران در آخرین گزارش خود خواستار انجام یک تحقیق مستقل و همه جانبه درباره کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ شده است.

خانم جهانگیر در این گزارش، که مرداد ماه تکمیل و برای دبیرکل سازمان ملل فرستاده شده، بخش مفصلی را به موضوع اعدام‌های ۶۷، انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری درباره این اعدامها و تخریب گورهای دسته جمعی اعدام شدگان در اهواز اختصاص داده است.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران در گزارش خود بر حق خانواده‌های اعدام شدگان درباره «آگاهی از جزئیات و حقیقت آنچه که بر عزیزانشان رفته بدون ترس از برخورد حکومت» تاکید کرده است.

در این گزارش او به مشکلات به وجود آمده برای مریم اکبری منفرد، زندانی که با نامه نگاری پیگیر رسیدگی به اعدام اعضای خانواده اش در دهه ۶۰ بوده، اشاره شده و آمده که خانواده‌های اعدام شدگان حق دارند از حقایق این رویدادها مطلع شوند.

بخش دیگری از گزارش خانم جهانگیر به تلاش برای تخریب گورهای دسته جمعی اعدام شدگان سال ۶۷ در اهواز با تخلیه زباله و نخاله در اطراف آنها اشاره شده و آمده است که مقام های جمهوری اسلامی در نظر دارند به تدریج سازه‌های سیمانی نشان دهنده محل این گورها را از بین برده و آن محل را با ایجاد فضای سبز تغییر دهند.

پیشتر نیز گزارش‌هایی از تخریب گورهای اعدام شدگان سال ۶۷ در مشهد با تخلیه خاک روی آن منتشر شده بود.

در همین رابطه، سازمان عفو بین‌الملل نیز در بیانیه‌ای که روز سه شنبه ۱۴ شهریور در وبسایت خود منتشر کرد تلاش برای تخریب گورهای دسته جمعی اعدام شدگان ۶۷ در اهواز را محکوم کرد و خواستار توقف آن شد.

 

تهدید وزارت اطلاعات: مریم اکبری منفرد دست از پیگیری کشتار ۶۷ بردارد

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی اعدام شده که بی‌نام در گورستان خاوران دفن شدند. محل دفن خانواده اکبری منفرد نیز نامشخص است

به گزارش سازمان عفو بین الملل، مریم اکبری منفرد زندانی عقیدتی تهدید شده تا دست از پیگیری اعدام خواهر و برادرانش در دهه ۶۰ بردارد و در غیر این صورت با افزایش مدت حبس و تبعید مواجه خواهد شد.

عفو بین الملل که یک سازمان بین‌المللی در حوزه حقوق بشر است روز دوشنبه اول خرداد در بیانیه‌ای خبر داده که ماموران وزارت اطلاعات پس از احضار حسن جعفری، همسر مریم اکبری منفرد، خواستار پایان دادن به نامه‌نگاری‌های خانم اکبری منفرد شده‌اند.

ماموران وزارت اطلاعات تهدید کرده‌اند که این زندانی با سه سال افزایش حکم زندان و تبعید به زندانی در استان سیستان و بلوچستان مواجه خواهد شد.

خانم اکبری منفرد در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت شد. او به ۱۵ سال زندان محکوم شده و از زمان بازداشت حق استفاده از مرخصی را نداشته است.

اتهام اصلی مریم اکبری منفرد هواداری از سازمان مجاهدین خلق است اما حسن جعفری، همسرش پیش از این اعلام کرده که خانم اکبری یک زن خانه‌دار و مادر سه دختربچه بوده که تنها ارتباطش با سازمان مجاهدین خلق، چند تماس تلفنی با خواهر و برادرش در «کمپ اشرف» در عراق بوده است.

سه خواهر و یک برادر مریم اکبری منفرد نیز در کشتار ۱۳۶۷ اعدام شده‌اند.

او پس از انتشار فایل صوتی آیت‌الله حسینعلی منتظری در تابستان سال گذشته، از زندان اوین شکایتی رسمی در دادسرای تهران ثبت کرد و خواهان تحقیق پیرامون جزئیات اعدام خواهر و برادرانش و اعلام محل دفن آنها شد.

فایل صوتی منتشر شده مربوط به دیدار آقای منتظری با اعضای گروه موسوم به «هیات مرگ» در سال ۱۳۶۷ است.

منتظری در این دیدار خطاب به مرتضی اشراقی (دادستان)، حسینعلی نیری (حاکم شرع)، ابراهیم رئیسی (معاون دادستان) و مصطفی پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) می‌گوید، اعدام های گسترده زندانیان سیاسی بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی است و تاریخ از آنها به عنوان جنایتکار یاد خواهد کرد.

ابراهیم رئیسی امسال کاندیدای ریاست جمهوری بود و مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری دولت حسن روحانی است.

 

منبع: صدای امریکا

اعتصاب غذای بیست زندانی سیاسی و اعتراض سازمان عفو بین الملل

حدود ۵۰ زندانی سیاسی در رجایی شهر نگهداری می شوند.

در حالیکه حدود بیست زندانی سیاسی در ایران در اعتصاب غذا هستند، سازمان عفو بین الملل در تازه ترین بیانیه خود اعلام کرد شرایط زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج به قدری بد است که زندانیان برای ساده ترین حقوق انسانی خود ناچار به اعتصاب غذا شده اند.

دست کم دو تن از بستگان زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر به صدای آمریکا گفته اند که ۱۸ زندانی از بیست روز پیش در اعتصاب غذا هستند. این زندانیان به انتقال زندانیان سیاسی زندان به یک بند امنیتی خاص معترض هستند.

نام برخی از زندانیان در اعتصاب غذا به این شرح است: حسن صادقی، سعید ماسوری، رضا اکبری منفرد، امیر قاضیانی، ابوالقاسم فولادوند، جعفر اقدامی، زانیار مرادی، لقمان مرادی، سعید شیرزاد و شاهین ذوقی‌تبار.

پیشتر هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران خبر داده بود که حدود پنجاه زندانی سیاسی به یک بند تازه منتقل شده اند که حتی سرویس بهداشتی آن نیز مجهز به دوربین های مدار بسته است. آنها می گویند محدودیت های بی سابقه ای به این زندانیان اعمال می شود.

بعد از اینکه به اعتراض زندانیان سیاسی رسیدگی نشد، آنها دست به اعتصاب غذا زده اند.

«مگدلنا مغربی» معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین الملل روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد وضعیت زندان رجایی شهر و شرایط موجود برای زندانیان سیاسی، «شرم آور» است.

 

گلرخ ایرایی، آتنا دائمی و مریم اکبری منفرد سه زندانی زن در اوین نیز به تازگی در نامه ای خواستار رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی رجایی شهر شده اند.

دو اعتصاب غذای دیگر

همزمان خبر می رسد که اعتصاب غذای مهدی خزعلی فعال سیاسی نیز وارد دهمین روز شده است. او به بازداشت خود معترض است و به تازگی به بیمارستان بقیهٌ الله متعلق شده است. همچنین روز سه شنبه اعلام شد اعتصاب غذای رضا شهابی فعال کارگری پس از ۱۴ روز کماکان ادامه دارد.

در روزهای اخیر اعتصاب غذای مهدی کروبی، از چهره های سرشناس منتقد حکومت نیز خبر ساز شده بود. آقای کروبی خواستار خروج ماموران امنیتی از داخل منزل و برگزاری دادگاه علنی شده بود. یک روز بعد از اعتصاب غذا مقام های دولت روحانی با حضور در منزل او، اعلام کردند شرط اول او را پذیرفته اند. با اینحال مقام های قضایی می گویند تصمیمی برای برگزاری دادگاه علنی برای کروبی ندارند.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از حدود هفت سال پیش در بازداشت خانگی هستند

 

منبع: صدای امریکا

تحقیقات حزب سبز آلمان درباره فعالیت ضداسرائیلی نمایندگان خامنه ای در هامبورگ

گسترش نهادهای رژیم ایران در آلمان باعث شده است که «حزب سبز» آلمان در پارلمان آن کشور تحقیقات قضایی را برای ارزیابی فعالیت های ضد اسراییلی و جاسوسی ایران آغاز کند. Continue reading

سیزدهم ژوئیه 29 سال از ترور زنده یاد دکتر قاسملو بر سر میز مذاکره می گذرد!، دکتر گلمراد مرادی

امروز 29مین سالگرد ترور رادمرد تاریخ کرد دکتر قاسلوی صلح طلب است. دشمن ملیت ها می تواند با جنایت و نیرنگ و ترور شخصیتهائی که فقط حق مردمان ملیتها را می خواهند،qasmlu-00-

Continue reading

ابراز نگرانی دبیرکل سازمان ملل از نقض حقوق بشر در ایران

دبیرکل سازمان ملل با ارائه گزارشی از وضعیت حقوق بشر در ایران، از ادامه سیاست‌ ایران در اعدام‌های گسترده ابراز نگرانی کرده و آن را «غیرانسانی، ظالمانه و تحقیرآمیز» خوانده است.bankimon-

Continue reading

عروس فراری داعش، سفیر حسن نیت و کرامت سازمان ملل متحد

دفتر مقابله با مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد، نادیا مراد دختر کرد ایزدی را که سال گذشته موفق به فرار از دست گروه داعش شد، به عنوان سفیر حسن نیت و کرامت بازماندگان از مساله قاچاق انسان معرفی کرد.nadia-murad-0

Continue reading

تعدادی از سازمان های حقوق بشری اعدام های اخیر زندانیان کُرد در ایران را محکوم کرده و خواستار لغو فوری مجازات اعدام در جمهوری اسلامی ایران شدند.

۲۲ سازمان حقوق بشری خواستار لغو فوری اعدام زندانیان سیاسی – از جمله زندانیان عقیدتی کُرد- شدند. این سازمان ها همچنین خواستار پایان بخشیدن به مجازات اعدام22-rekxraw-0

Continue reading

انتشار فایل صوتی سخنان آیت اﻟله منتظری درباره اعدام های ۶۷؛ مرتکب بزرگترین جنایت شده اید

وبسایت رسمی آیت اﻟله حسینعلی منتظری، فایل صوتی از سخنان او را درباره اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ منتشر کرده که در آن اعدام های آن سال را بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی از هنگام پیروزی انقلاب نام برده شده است.muntezeri

Continue reading

نوێترین بابەت و هەواڵ
ئارشیو